اطلاعیه مهم:

ثبت نام آزمون المپیادی

(ویژه پایه هشتم، نهم ،دهم)

این مسابقه دارای 15 سوال تک جوابی است. که به ترتیب از ساده به سخت مرتب شده اند.

زمان مسابقه دو ساعت است. شما در آغاز 150 سکه امتیاز دارید. هر دقیقه دو امتیاز به شما اضافه می شود.

در آغاز مسابقه در مقابل شما یک لیست از 15 سوال وجود دارد ولی شما متن سوالات را نمی بینید.

ورودی سوال: برای دیدن هر سوال و ارسال پاسخ آن باید وارد آن سوال شوید. هزینه ورود هر سوال برای تیم شما 30 سکه هزینه دارد. پس از هر بار ورود به یک سوال شما حداکثر دو بار فرصت ارسال پاسخ دارید. (اگر هر دوبار پاسخ شما غلط بود می توانید از سوال خارج و دوباره وارد شوید).

مالیات سوال: اگر به سوالی پاسخ درست بدهید 5 درصد از امتیاز همه ی تیم هایی که به آن سوال پاسخ درست نداده اند و امتیازشان از 50 سکه بیشتر است به عنوان مالیات آن سوال کم می شود و به حساب تیم شما واریز میشود!

جریمه سوال: به ازای ارسال هر پاسخ غلطی که برای یک سوال وارد کنید. به اندازه ی بیست درصد از امتیاز تیم شما به عنوان جریمه کم می شود و بین تمام کسانی که تا قبل از آن لحظه آن سوال را درست حل کرده اند تقسیم می شود. برای مثال اگر تیم شما 100 سکه داشته باشد و شما به سوال یک که تا آن لحظه 2 نفر حلش کرده اند پاسخ غلط دهید 20 سکه از تیم شما کم و 10 سکه به امتیاز هر یک از آن دو تیم اضافه می شود!

اما اگر تا آن لحظه هیچ تیمی آن سوال را حل نکرده باشد. امتیاز کم شده در یک صندوقچه ( که به آن صندوقچه ی آن سوال می گوییم ) ذخیره می شود تا بعدا به امتیاز اولین تیمی که آن سوال را حل کند واریز شود. ( یعنی برای اولین تیمی که یک سوال به خصوصی را حل کند امتیاز ویژه در نظر گرفته شده است! )

بطور خلاصه میشود گفت یه بده بستانی در راه است! با حل هر سوال اول ضربه ی بزرگی به تیمایی که اونو حل نکردن میزنی بعد خودت پول کلونی به دست میاری تازه بعدشم فقط باید منتظر بمونی تیمیای گردن کلفت بیان و به اون سوال خفنی که جواب دادی اشتباه جواب بدن هم پول اونا رو بالا بکشی هم درآمد ثابت خوبی داشته باشی!

قبل از ورود به هر سوال شما با فهرست سوالات روبرو هستید. در فهرست سوالات، شما نه متن سوال را می بینید و نه می توانید پاسخ آن را وارد کنید. فقط شماره سوال ، تعداد افرادی که تا آن لحظه به آن سوال پاسخ درست دادند و میزان مبلغ داخل صندوقچه ی هر سوال را می بینید. ( واضح است که اگر تعداد تیم هایی که تا اون لحظه یک سوال را جواب دادن صفر نباشه مبلغ درون صندوقچه سوال صفر است )

 

شما می توانید در قالب گروه های سه تا یک نفره در این آزمون شرکت کنید. همه ی اعضا تیم هم زمان می توانند وارد سایت مسابقه شوند. در این مسابقه هیچ مزیتی برای تیم ها با تعداد اعضا کمتر در نظر گرفته نشده است پس برای عملکرد مطلوب تر بهتر است تیم سه نفره تشکیل دهید.

هزینه ی شرکت در مسابقه برای هر نفر 30 هزار تومان است. ( فرقی نمی کند در قالب تیم چند نفره شرکت کنید )

برای ثبت نام ابتدا هر یک از اعضا تیم ها باید وارد لینک زیر شوند مشخصات خود را وارد کنند و پس از ساخت اکانت نام کاربری را به خاطر بسپارند.

وقتی تمام اعضا تیم مشخصاتشان را وارد کردند یکی از اعضا تیم با داشتن نام کاربری تمام اعضا می تواند بر روی گزینه ی زیر بزند و تیم بسازد.

3 thoughts on “

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.